„Jestem wzorem do naśladowania”

W naszej szkole 15 grudnia wystartowała kolejna edycja gminnego programu profilaktycznego dla młodzieżowych drużyn pożarniczych ”Jestem wzorem do naśladowania”. Inicjatywa ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich członków MDP, promowanie zdrowego trybu życia bez alkoholu, nauka przepisów przeciwpożarowych oraz rozwijanie sprawności fizycznej. Szkolenie składało się z 4 paneli tematycznych: aktywnego spędzania wolnego czasu, nauki udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, ćwiczenia musztry pożarnicze. Program powstał przy współpracy i zaangażowaniu burmistrza gminy Marcina Ratułowskiego, Rady Gminy Czarny Dunajec na czele z Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz pana Mariusza Garusa. W ramach projektu młodzi druhowie będą mieć cykliczne zbiórki, na których poznają między innymi warunki udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym czy dowiedzą się o zdrowym sposobie odżywiania się. Zaplanowane są też wycieczki poza teren gminy.