„Bombka z Memmingen”

Tuż przed Bożym Narodzeniem na lekcjach historii uczniowie klas IV-VIII pracowali ze  słuchowiskiem „Bombka z Memmingen”.  Jest to wyjątkowa opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego ps. „Zagłoba”. Słuchowisko przybliżyło historię świąt w obozie jenieckim – Stalag VII B w Memmingen. Uczniowie własnoręcznie wykonali papierowe   bombki, podobne do tej, którą stworzył  16-letni więzień, uczestnik powstania warszawskiego. Wiadomości ze słuchowiska klasa VI wykorzystała do zaprojektowania bombki 3D w programie TinkerCad na zakupionym sprzęcie w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości . Słuchowisko zostało nagrane dzięki współpracy kampanii BohaterON-włącz historię z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.