Misyjne spotkanie z dziećmi pod hasłem: „Jezus jest drogą, prawdą i życiem”

W dniu 10.01.24r. katechetka p. Katarzyna Kapuściak dla uczniów naszej szkoły  zorganizowałaspotkanie misyjne pod hasłem: „Jezus jest drogą, prawdą i życiem”. Gościem tego spotkania i osobą prowadzącą była siostra klawerianka, Bożena Najbar.Pracuje ona w Wydziale Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Sama też bierze udział w wyjazdach misyjnych do różnych krajów.Podczas spotkania przybliżyła nam sytuację życia ludzi biednych w Brazylii, Argentynie, Peru, Tanzanii oraz problemy, z którymi borykają się pracujący tam duszpasterzy. Uczniowie mogli przymierzyć tradycyjne stroje męskie i damskie mieszkańców tych krajów. A także poznać instrumenty muzyczne, które im służą. Siostra Bożena wszystkich zachęciła do objęcia stałą modlitwą misjonarzy tam pracujących. Uczestnicy wspólnie  modlili się w języku svahili. Wierzymy, że to spotkanie na nowo pobudzi w nas ducha misyjnego.