Wigilia imienin św. Andrzeja…

Klasa VII, jak przystało na prawdziwą tradycję, oprócz świetnej zabawy przy najnowszych przebojach „Superhero” nie zapomniała też o laniu wosku. Wigilia imienin św. Andrzeja to wyjątkowa okazja na wieczorne spotkanie w szkole. Od zawsze dzień ten był ściśle związany z przepowiadaniem przyszłości i brały w nim udział wyłącznie panny chcące poznać imię przyszłego ukochanego. Mężczyźni podobne spotkania organizowali w wigilię imienin św. Katarzyny. Andrzejkowe wróżby dotyczą najczęściej miłości i pomyślności w nowym roku. Obecnie w magię andrzejkowego wieczoru i prawdziwość przepowiedni wierzy już nie tak wielu ludzi, ale tradycje warto zachować. W Kościele katolickim dzień św. Andrzeja zamyka rok kościelny, rozpoczynając Adwent, który jest czasem postu i przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W tym roku szkolnym lanie wosku było najpopularniejszą wróżbą w całej szkole, bowiem prawie wszyscy brali w niej udział.