Sporty zimowe

Styczeń to czas rozmów na temat mniej i bardziej znanych zimowych dyscyplin sportowych. Uczniowie gromadzili informacje na temat zimowych igrzysk olimpijskich oraz polskich olimpijczyków. Zapoznali się z niektorymi sylwetkami polskich olimpijczyków ( Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk, Zbigniew Bródka…).
Chętnie opowiadali o sportach zimowych , które znają i uprawiają.
Podsumowaniem zajęć było spotkanie z hokeistą drużyny ,,Drwale” Czarny Dunajec panem Krzysztofem Palenik. Jego ciekawe opowieści o hokeju poparte prezentacją sprzętu i ubioru hokeisty wywołały u uczniów zaciekawienie i zachwyt. Uczniowie przekonali się, iż każdy ma jakieś talenty i zdolności. Aby je wykorzystać trzeba nad nimi pracować, rozwijać je. Być może wśród naszych małych słuchaczy znajdą się kolejni hokeiści realizujący swe marzenia na lodzie.