„Dziadkowie są trochę jak rodzice, trochę jak nauczyciele i trochę jak najlepsi przyjaciele!”

Takim właśnie hasłem powitaliśmy w naszej szkole w dniu 24 stycznia przybyłych Gości, którymi byli Babcie i Dziadkowie. Spotkanie rozpoczęła p. Dyrektor Beata Wacławiak, która powitała przybyłych Gości i złożyła serdeczne życzenia. Następnie na scenie pojawił się zespół „Serdocki” i zaprezentował  ciekawy program, głośno grając i śpiewając. W dalszej części wystąpiły dzieci z klasy „0”, po nich koncert piosenek o babciach i dziadkach zaprezentowały wnuczęta z klas 1-4. Klasa 5 odegrała przedstawienie pt.: „Żuraw i czapla” oraz zaśpiewała piosenkę wywołując salwy śmiechu. Uczeń klasy 6 Adam Szpak zaprezentował gadkę pt.” Ciotki z Ameryki” czym ubawił dziadków do łez. Nie została dłużna klasa 7 prezentując śmieszne skecze oraz wiersz. Na koniec występów zaśpiewano i zagrano „Sto lat”. Nad wszystkim czuwali konferansjerzy: Ania Hosaniak i Adam Wacławiak – przedstawiciele SU.

Nie zabrakło także prezentów. Na tę okazję podopieczni świetlicy wraz ze swoimi opiekunkami: p. Małgorzatą Federak oraz p. Wiesławą Pawlikowską upiekli i ozdobili pierniczki w kształcie serc wykrojone foremkami, które wydrukowała nam drukarka 3D zakupiona w ramach programu Labolatoria Przyszłości. Słodkości zostały zapakowane i wręczone wraz z życzeniami naszym miłym Gościom podczas poczęstunku na sali gimnastycznej.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc podczas uroczystości.