„Witaj majowa jutrzenko..”

6 maja w naszej szkole uczciliśmy święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy VI, V oraz I przygotowały część artystyczną mającą przybliżyć uczniom i uczennicom doniosłość aktu  uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Scenki odegrane przez szóstoklasistów skłaniały publiczność do refleksji na temat ich wiedzy o historii Ojczyzny. Pojawienie się na scenie postaci Ducha Historii oraz  piękne  recytacje pierwszoklasistów pozwoliły  widzom poczuć miłość do Ojczyzny. Uroczysty nastrój spotkania pomogły także budować pieśni patriotyczne. Patriotyczny apel wpisał się w  XLIII Ogólnopolski Projekt „Młodzież pamięta”. Celem projektu jest kształtowanie wśród młodych Polaków postaw patriotycznych. W ciągu lat realizacji projektu zwracamy uwagę na to, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem mobilizujemy młodzież do tego, aby interesowała się dziejami Polski.

#młodzieżpamięta