Uczta z krasnalem Hałabałą

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. W nowoczesnym świecie, w dobie wszechobecnego Internetu szczególnie warto przypominać dzieciom dawne klasyczne bajki i baśnie, ponieważ coraz częściej wypierane są one przez bajki współczesne. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Toteż tegoroczne obchody miały za zadanie zapoznać dzieci z przygodami krasnala Hałabały. Pani bibliotekarka Lucyna Hosaniak przy pomocy pani Katarzyny Federak, pani Haliny Buczek-Biszczak oraz pani Marii Smorek, zaprosiła uczniów klas 0-3 do wspólnego czytania i fajnej zabawy. Dzieci z wypiekami na twarzy słuchały opowieści o wiewiórczej dziupli, w której mieszkał sympatyczny krasnal. Nawet poczuli smak  przydymionego placka Hałabały, o „mocno borówczanym zapachu”. Przy okazji dowiedzieli się, które ptaki odlatują do ciepłych krajów, które zwierzęta zasypiają na zimę, jakie zapasy gromadzi wiewiórka, a jakie ów poczciwy krasnal.

Opowiadanie o krasnalu i jego leśnych znajomych rozbudziło  ciekawość dzieci i zainspirowało do kulinarnych eksperymentów. Święto to, było też dobrą okazją do pasowania Pierwszaków na Czytelników naszej biblioteki. Do zabawy dołączyli się zdalnie  uczniowie klas starszych.