Pielgrzymka do Częstochowy

W dniu 8  X 2021r. uczniowie, nauczyciele naszej szkoły oraz rodzice i dziadkowie wzięli udział  w XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Nie lękajcie się”.

Co roku przybywamy na tę pielgrzymkę. Posiadanie za patrona św. Jana Pawła II to zaszczyt, ale i zobowiązanie. W tym roku na Jasną Górę przybyło 5 tys. uczniów i nauczycieli z 110 szkół noszących imię Jana Pawła II. Głównej Mszy św. przewodniczył  dotychczasowy wieloletni duchowy opiekun Rodziny Szkół Jana Pawła II radomski biskup senior Henryk Tomasik. Podpowiadał młodym wzory pięknych relacji z Chrystusem w osobach Św. Jana Pawła II, bł. kard. Wyszyńskiego i błogosławionego nastolatka, pasjonata Internetu bł. Carlo Acutisa.

Na zakończenie Mszy św. młodzież zawierzyła społeczność szkół im. Jana Pawła II Matce Bożej. W imieniu zgromadzonej wspólnoty list jedności z papieżem Franciszkiem odczytali młodzi pielgrzymi. I my również powierzyliśmy całą parafię i szkołę Matce Bożej.