Projekt czytelniczy – „Lolek – niezwykły chłopiec”

Uczniowie klasy I i dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w projekcie czytelniczym „Lolek – niezwykły chłopiec” w ramach tego projektu jednym z zadań było  czytanie dzieciom opowiadań związanych z historią i dzieciństwem, małego Lolka, który lubił żarty, chętnie grał w piłkę i marzył o aktorstwie. Przybliżono dzieciom postać małego Lolka, który wyrósł na Karolka, został księdzem, filozofem, duszpasterzem, a w końcu papieżem i jedną z najważniejszych osób na świecie. Poznano też historie, anegdotki, ciekawostki z życia Karola Wojtyły. Wspólnie z wychowawcami przygotowali naleśniki dla łasuchów, bo jak wiadomo Jan Paweł II był łasuchem oraz próbowali zrobić z mamą lub babcią papieską kremówkę, przysmak Karola Wojtyły.