Gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna

Podsumowanie projektu ,,Gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna w Gminie Czarny Dunajec ” Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej. Tym razem grupę tworzyli uczniowie klas: lll i lV. Głównym zadaniem tychże zajęć było krzewienie aktywności jako doskonałego środka rehabilitacji ruchowej oraz poprawa sprawności fizycznej. Stosowane ćwiczenia były wzbogacane różnymi przyborami gimnastycznymi i dążyły do wyrobienia nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała. Często wykorzystywano ciekawe zabawy oraz konkursy sportowe: ,,Skoki na skakance”, ,,Biegi na czas”. Uczniowie przeszli testy sprawnościowe dostępne na platformie Narodowej Bazy Talentów. Wykazały one poprawę sprawności fizycznej i kondycji uczestników zajęć. Stwierdzili oni jednogłośnie, że ,,ruch to zdrowie”, dlatego warto uprawiać sport.