Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W poniedziałek 20 listopada setki szkół i przedszkoli w całej Polsce, po raz kolejny wspólnie z UNICEF obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to organizowane jest z okazji przypadającej w tym dniu rocznicy uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka”. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji.
W dniu obchodów cała społeczność szkolna przyszła ubrana w kolorze niebieskim. Wychowawcy w każdej klasie omówili prawa dziecka, przedstawili prezentację oraz filmy
o prawach dziecka. W młodszych klasach uczniowie oprócz pogadanki i filmów, kolorowały kolorowanki i śpiewały piosenki o prawach dziecka. Wykonano też piękne prace plastyczne – przedstawiające najczęściej dzisiaj łamane prawo do życia  w pokoju, w wolności. Wszystkim dzieciom w naszej szkole i na całym świecie życzymy, aby każdy dzień był daleki od trosk dnia codziennego, aby nigdy nie zabrakło Wam miłości waszych rodziców, domu pełnego radości i szkoły, która zawsze będzie waszym drugim domem.