Teatr obrazkowy

Tym razem w klasie VI podczas pracy z lekturą „Hobbit, czyli tam i z powrotem” zagościł teatr obrazkowy – kamishibai. Jest to też inaczej nazywany „papierowy teatr”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z kilkunastu pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”. W naszej szkole już od dawna wykorzystujemy tę metodę, aby zachęcić dzieci do czytania. Na pewno jest to atrakcyjniejsza metoda przerabiania lektur, tym bardziej, że sami uczniowie wykonują obrazki i opowiadają o wydarzeniach opisanych na kartach książki.